Kampanie

Femme Maison

Acephala to marka łącząca konceptualizm w myśleniu o ubiorze z przywiązaniem do wysokiej klasy rzemiosła.  Ideą marki jest igranie ze stereotypami związanymi z kobiecością i eksperymentowanie z formami kreacji tożsamości.
Ubrania marki wyróżnia nie tylko krój czy detal. Silnym punktem marki są tkaniny, które są tworzone oraz sprowadzane z nowatorskich zakładów tkackich znajdującech się między innymi we Włoszech i Japonii. 

 

Najnowsza kolekcja  „Femme Maison”  jest rodzajem gry  ze stereotypowym wyobrażeniem „kobiety domowej”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza tytuł kolekcji.
Dlatego też, konstrukcja ubrań oparta została o formy różnego rodzaju fartuchów, podomek i szlafroków – ubiorów klasycznie przypisanych do przestrzeni domu. Acephala adaptuje na nowo  znane nam powszechnie  elementy odzieży wrowadzając, w doskonel znane nam wzory nową jakość.  W kolekcji znajdziemy również odniesienia do cyklu prac malarskich i rzeźbiarskich autorstwa Louise Bourgeois.

Głównym motywem dekoracyjnym pojawiającym się w kolekcji jest falbana, zdobiąca bok sukienek lub zawieszona na podwiązkach poniżej dolnej krawędzi sukienek i płaszczy.
Charakater kolekcji budują graficzne przedstawienia sprzętów domowych takich jak pralka czy odkurzacz naniesionych na ubrania w formie aplikacji i wypukłych haftów. Co ciekawe, motywy te pojawiają się także na stworzonych według specjalnego projektu skarpetkach.
W kolekcji dominują japońskie i włoskie wełny dziewicze o różnych splotach: sztruksowym, garniturowym, flauszowym i jutowym. Pozostałe wykorzystane tkaniny to szlachetne wiskozy i jedwabie. Kolorystyka ograniczona została do miodowej żółci, marsali oraz czerni.

 

Ta wyjątkowa kolekcja miała już swoją premierę w showroomie AVANT-PREMIERE podczas Mediolańskiego Tygodnia Mody.

fot. Gosia Turczyńska
fot. Gosia Turczyńska
fot. Gosia Turczyńska
fot. Gosia Turczyńska
fot. Gosia Turczyńska
fot. Gosia Turczyńska
fot. Gosia Turczyńska
fot. Gosia Turczyńska
fot. Gosia Turczyńska
fot. Gosia Turczyńska