Wywiady

Po pierwsze takt

Minimalizm nie jedno ma imię, marka Cat Cat swoimi projektami udowadnia, że odpowiedni detal potrafi zmienić wszystko. Oszczędne formy, proste, wyważone fasony, to właśnie za ich pomocą Anią, założycielka marki ukazuje piękno jakim jest dyskrecja w modzie.
Cat Cat za pomocą swoich projektów udowadniania, że piękno tkwi w każdej z nas.

Kobieta według Cat Cat jest…

Kobieca, niezależna, odważna.

Czarna sukienka jest dobra na wszystko?

Tak, mała czarna to klasyka, jest w niej coś skromnego i wyzywającego zarazem. To daje możliwość noszenia jej na wiele sposobów, na różne okazje, zarówno na co dzień jak i na wyjątkowe wyjście.

Skąd przewaga sukienek w kolekcjach ?

Sukienka  to gotowe ubranie, wystarczą do niej buty, torba, drobne dodatki …i już jesteśmy gotowe. Cat Cat to proste formy z pewną nonszalancją i oryginalnością, zawsze bardzo użytkowe. Sukienka jest tego kwintesencją zakładasz ją,  i nie zastanawiasz się, nie kombinujesz.

 

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Przygodę z modą zaczęłaś ponieważ…

Nie do końca podobały mi  się kupne ubranka dla lalek.
Jako dziecko, szyłam dla lalek, następnie jak wiele dziewczyn w latach 90-tych dla siebie. Obecnie mogę szyć nie tylko dla siebie, ale też dla innych kobiet.

Twoje kolekcje zainspirowane są geometrią art déco i Japonią…

Kobieca sylwetka na ogół kojarzy się z krągłościami i liniami, przewrotnie chciałam ją dodatkowo podkreślić geometrią. Myślę że wyszło to ciekawie, przykładem mogą być odkryte plecy za paskami w takich projektach jak Tiga, czy Miko, które tworzą na plecach trójkąt.
Moda japońska  to z kolei „piękne zasłanianie ciała“, dlatego też w moich projektach widoczna jest również długości maxi i  przewiązania kimonowe.

Jak to jest z inspiracja ?

Na ogół jest to jakiś obraz czy zdjęcie. Może to być również  określony mocny nastrój lub forma.  Kiedyś zobaczyłam zdjęcie kobiety owiniętej w wielką chustę powiewającą na wietrze, i tak powstała sukienka TORA. Materiał na zdjęciu układał się w taki sposób , że podsunął mi pomysł na kształt sukni z przedłużanymi bokami.

Stawiasz na bardzo stonowane kolory, dlaczego ?

Chyba dlatego, że w nich sama czuję się najlepiej. W kolekcji  ICONSS do klasycznej bieli, czerni i szarości doszedł pudrowy łosiowy.  To kolor cielisty jakby nie kolor. Poza tym polska moda to dla mnie stonowane kolory. W Polsce, często jest  szaro, czarno i biało, więc z tych kolorów wyciągam nastrój, który według mnie tu pasuje.

 

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Czy moda w pełni zdominowała Twoje życie ?

Tak i to od najmłodszych lat. Praktycznie wychowywałam się pod stołem krawieckim w zakładzie mojej mamy.  W latach 80-tych moja Barbie miała niestandardowy styl, szyłam z materiałów z których kolekcji szyła moja mama.

Po studiach  na poznańskiej ASP, związałam się zawodowo z polskimi markami komercyjnymi takimi jak Solar czy Carry. Jednak mody, wolnego wyrazu było mi cały czas za mało , dlatego też w 2014 powstała moja autorska marka Cat Cat.
Projektowanie, wybieranie materiałów, organizowanie produkcji i tak  w sierpniu 2015 otworzył się nasz pierwszy sklep na ul. Piotrkowskiej w Łodzi. To wszystko zabiera trochę czasu,  choć czasami  nie mam w ogóle poczucia, że pracuję ponieważ  to co robię to sprawia mi tyle radości, że ciężko mi nazywać to pracą.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
12107094_1682779108634015_8023475879602218322_n
fot. materiały prasowe

Jaką rolę moda odgrywa w życiu?

Dla wielu osób to sposób na komunikowanie własnej osobowości, modą można sobie dodać i ująć. Sama czasami nie mam już ochoty się  ubierać, stroić, mam wrażenie, że kolekcją przekazałam już wszystko.

Moda polska w 5 słowach to…

elegancja, minimalizm, mocne formy, kobiecość, użytkowość

Czy widzisz kierunek, który wyznacza polska moda ?

Myślę że będą nim stylowe, dobre gatunkowo rzeczy. Każde miasto Polski to trochę inny styl, jednak uważam, że Polki chcę trochę odejść od klasycznych form.

 

Więcej znajdzie na::

2 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *