Wywiady

Czym jest piękno?

 

O BELLE  czytamy, że są odpowiedzią na pytanie –  jak wyglądać kobieco nie ponosząc wyrzeczeń.  Tworząc swoje projekty stawiają na  delikatność, luz, swoistą swobodę. Delikatne formy sprawią, że zakładając ubrania BELLE nie chcesz ich zdjąć przez cały dzień.

Zapraszam na rozmowę z Magdaleną Nowosadzką, która zdradzi czym według niej jest piękno… oraz czy jest romantyczką.

Moda jest luksusem?

Moda nie jest luksusem, moda to sposób wyrażania siebie poprzez ubrania. Oczywiście w rękach niektórych może stać się dobrem luksusowym, ale tylko od nas zależy czy będziemy z tych dóbr korzystać.

Jak zatem rozumiesz współczesną elegancję ?

Ciężko mi mówić o współczesnej elegancji, bo dla mnie elegancja to właśnie coś ponadczasowego, co niezależnie od okoliczności wygląda dobrze.

Czy współcześnie liczy się jedynie to by być modnym?

Dla mnie? Na pewno nie.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Co z estetyką fast-fashion?

Nie rozumiem zjawiska fast-fashion, tworzę swoje kolekcje we własnym tempie, zwykle dwie główne plus kilka nowości w ciągu roku, które są wynikiem nagłej inspiracji czy znalezienia pięknego materiału. Nie interesuje mnie ślepe podążanie za trendami, ani jako twórca, ani jako konsument. Nie podoba mi się presja wywierana przez branżę mody na kupowanie ciągle nowych rzeczy, bez zastanawiania się jak się w tym czujemy i czy za pół roku będziemy chcieli jeszcze to w ogóle założyć.

Z Twoich projektów bije prostota oraz pewna ponadczasowość. To gwarancja sukcesu?

Nie wiem czy to gwarancja sukcesu, ale na pewno jest to mój pomysł na tworzenie mody. Sama ubieram się w rzeczy klasyczne, które można dowolnie łączyć i które za pomocą dodatków można zmieniać. Lubię rzeczy dziewczęce, które podkreślają atuty figury, ale jednocześnie w których można spokojnie przełazić cały dzień i takie ubrania staram się projektować.

Jak zatem noszą się Polki?

To ciężkie pytanie, nie wiem czy wypracowaliśmy jakiś oryginalny, wspólny styl zauważalny na ulicach. Są osoby, które za ubraniami się raczej ukrywają i są takie, które nie boją się wyrażać siebie. Na pewno jest wiele świetnie ubranych ludzi, nie ma się czego wstydzić.

1-sukienka-dekolt_2-600x900
fot. materiały prasowe

Klasyka staje się synonimem bezpieczeństwa w modzie?

Myślę, że klasyka to wybór bezpieczny, ale to bezpieczeństwo nie ma dla mnie negatywnych konotacji, nie musi oznaczać nudy czy banału. To raczej pewność, że gdy za kilka lat spojrzymy na swoje zdjęcie nie będziemy się ze wstydem zastanawiać „matko, co ja na siebie włożyłam”.

Belle oznacza piękno, co dla Ciebie ono oznacza ?

Piękne jest to, co na nas dobrze działa, w czym czujemy się dobrze, co jest w zgodzie z nami, co dodaje nam siły.

antoninadolani_belle_17male1-683x1024
fot. materiały prasowe

Patrząc na Twoje kolekcje, nie umiem nie zadać tego pytania. Jesteś romantyczką ?

Trochę na pewno!

Czego mogę Ci życzyć ? 🙂

Dalszego rozwoju bez konieczności rezygnowania z obranej drogi (śmiech)

 

Jesteście ciekawi? Chcecie więcej? Zapraszam!

www.belle.lu
https://www.facebook.com/projekt.belle